Takimi i Katërt vjetor ndërkombëtar i Institutit Alb-Shkenca
Shkup - Tetovë, 30 gusht - 02 shtator 2009

Informata pėr autorėt


Pėr Konferencat qė do tė organizohen nė kuadėr tė Takimit tė Katėrt tė Alb-Shkencės nė Shkup/Tetovė, janė tė ftuar tė gjithė shkencėtarėt dhe punonjėsit shkencorė qė tė dėrgojnė punimet e tyre mė tė reja nga lamija e angazhimeve tė tyre profesionale - shkencore. Punimet duhet tė jenė origjinale dhe tė pabotuara akoma si dhe nuk duhet tė jenė nė ndonjė proces redaktimi a recensimi (review) pėr botim nė ndonjėkonferencė apo revistė tjetėr shkencore. Ēdo punim i dėrguar duhet tė ketė titullin dhe listėn e plotė tė autorėve. Qė punimi tė mund tė pranohet pėr prezantim, tė paktėn njeri nga autoret do tė duhej tė merrte pjesė nė Takim.

Formati i punimėve:
Punimet e dėrguara duhet tė jenė tė formatuara sipas shabllonit tė pėrgaditur enkas pėr kėtė Takim: Shablloni pėr Konferencat e Alb-Shkencės 2009.